ZAPOWIEDŹ - "Olga i osty", "Miłość, która przełamała świat" i "Festiwal"

Agnieszka Hałas „Olga i osty”
Tytuł: Olga i osty

Autor: Agnieszka Hałas

Wydawnictwo: W.A.B.
Język wydania: polski

Język oryginału: polski

Liczba stron: 412

Numer wydania: I

Data premiery: 2 marca 2016 r.   

Cena okładkowa: 34,99 zł


Kogo odnajdziesz po drugiej stronie lustra?

Olga Pańkowska to nieśmiała marzycielka, której niezbyt się wiedzie w życiu. Pewnego dnia ratując bezpańskiego kota, trafia do baśniowego świata i zostaje gospodynią w domu czarodzieja. Jednak tak naprawdę ta historia zaczyna się znacznie wcześniej – w dzieciństwie Olgi, zanim jej rodzice się rozwiedli… Okazuje się, że magiczna rzeczywistość to tylko początek podróży, dzięki której Olga upora się z przeszłością i stanie się gotowa na pasjonujące, dorosłe życie.

Emily Henry „Miłość, która przełamała świat”
Tytuł: Miłość, która przełamała świat

Autor: Emily Henry

Tłumaczenie: Walulik Agnieszka

Wydawnictwo: YA!
Język wydania: polski

Język oryginału: angielski

Numer wydania: I

Data premiery: 2017-06-14
Liczba stron: 400

Cena okładkowa: 39,90 zł
Zaryzykować przyszłość, zanurkować w nieznane i zdobyć wymarzoną miłość.
Natalie spędza lato w swoim rodzinnym miasteczku w Kentucky. To ostatnie tak leniwe wakacje przed rozpoczęciem studiów. Dzień za dniem toczy się bez żadnych ciekawych wydarzeń, dopóki dziewczyna nie zacznie obserwować dziwnych rzeczy. Zielone drzwi do jej pokoju nagle stają się czerwone, znika ogród, który rozciągał się obok przedszkola. W miejscu miasteczka znikąd pojawiają się wzgórza. Natalie czuje, że dzieje się cos niepokojącego.
Wtedy odwiedzą ją sympatyczna ale tajemnicza postać, którą ostrzega: „masz tylko trzy miesiące aby go uratować”. Następnej nocy Natalie spotyka na boisku szkolnym pięknego chłopca imieniem Beau a czas i przestrzeń przestają dla niej istnieć. Istnieją tylko Natalie i Beau…
Przepiękna opowieść o słodko-gorzkim końcu dzieciństwa gdy marzymy nie tylko o naszej przyszłości, lecz także o tysiącach dróg, którymi nie odważyliśmy się podążyć.


Tytuł: Festiwal

Autor: Andrzej Dziurawiec

Wydawnictwo: W.A.B.
Język wydania: polski

Język oryginału: polski

Numer wydania: I

Data premiery: 2017-05-24

Liczba stron: 520
Cena okładkowa: 39,99 złMakabryczne zbrodnie i gorączkowe śledztwo - Andrzej Dziurawiec zabiera czytelników w szaleńczy pościg ulicami Warszawy. Mroczna i krwawa kontynuacja Bastarda!
W starej destylarni, gdzie dwa lata temu zakończyło się śledztwo Szuberta w sprawie seryjnego zabójcy, ponownie znaleziono zwłoki. Ofiarą jest znana feministka, matka przyjaciółki Szuberta, Havy. Sława zabitej kobiety, guru feministek i gwiazdy feministycznego festiwalu Waginalia, nie ułatwia policjantom pracy. Giną kolejne feministki. Śledztwo prowadzi w świat warszawskich subkultur - ekstremalnego feminizmu, drag queens, klubów LGBT i squatów. Pętla wokół Szuberta zaciska się. Celem mordercy stają się jego najbliżsi. By ich ochronić emerytowany glina musi znaleźć mordercę. Mordercę, którego napędza chora, obłąkana miłość. Najokrutniejsze są zbrodnie z miłości.
Andrzej Dziurawiec: scenarzysta filmowy (Karate po polsku, Zakład), dramaturg (Czarny Punkt, Trumna nie lubi stać pusta). Laureat pierwszej edycji polskiej konkursu Hartlley-Merill. Publikował m.in. w „Frankfurter Allgemeine Zeitung", „Odrze", „Dialogu", „Poezji" i „Nowym Wyrazie". Mieszka w Warszawie i na podlubelskiej wsi. Jest autorem przezabawnej książki wspomnieniowej „Późny Gomułka, wczesny gierek” (2009) oraz kryminału „Bastard” (W.A.B., 2013).

2 komentarze :

  1. ,,Miłość, która przełamała świat'' zainteresowała mnie :D
    Zapisuję sobie tytuł i mam nadzieję, że któregoś razu dam radę ją przeczytać ^^

    Obsession With Books

    OdpowiedzUsuń
  2. "Festiwal" czytałam, rewelacja :)

    OdpowiedzUsuń

Przy komentowaniu koniecznie zostaw link do siebie! Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich wypocin. To wiele dla mnie znaczy <3

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka