#48 Recenzja - "Kamień i sól" V. Scott


Okładka książki Kamień i sólTytuł: "Kamień i sól"
Tytuł oryginalny: "Salt and Stone"
Cykl: Ogień i woda tom 2
Autor: Victoria Scott
Tłumaczenie: Marzena Dziewońska 
Liczba stron: 365
Kategoria: literatura młodzieżowa, fantastyka
ISBN: 978837966018
Wydawnictwo: IUVI
Cena okładkowa: 34,90 zł
Data wydania: 17 lutego 2016


Nie czytaj, jeśli nie przeczytałeś pierwszej części!

Tella ma do pokonania jeszcze dwie rundy, które mogą odmienić życie jej i jej brata. Otóż nagrodą za wygraną jest lekarstwo na chorobę Cody'ego. Ale nie tylko dlatego jej życie może ulec drastycznej zmianie. Guy, w którym Tella jest szalenie zakochana, zdradził dziewczynie, że to przez tych ludzi organizujących wyścig jej brat jest chory. Wszystko za sprawą niemiłej historii z przeszłości. Pierwsze pięć osób, które dostaną się na metę, będą mogły zostać organizatorami Piekielnego Wyścigu. Guy z dziewczyną chcą dostać się tam i zniszczyć cały wyścig od środka. To plan idealny — poza tym, że muszą najpierw dostać się na metę jako jedni z pięciu. A to może być nie lada wyzwanie...

"Kiedyś katalogowałam sobie knajpki według smaku ciasteczek owsianych. Teraz robię katalog zgonów i przysięgam zemstę."

Od razu chciałabym wam powiedzieć, że jestem zła na autorkę, że nie zrobiła kolejnej części książki. Mam nadzieję, że niedługo się ona ukaże. Postaram się do niej napisać i dowiedzieć się, co z dalszymi losami naszych bohaterów. Jeśli jesteście tego ciekawi, to zaobserwujcie mnie na Instagramie, tam będę podawała wszystkie informacje! (in_the_heaven_of_books) <3.

"To właśnie Piekielny Wyścig robi z ludźmi. Każe nam wybierać między życiem jednych a drugich. Sprawia, że jesteśmy mniej ludźmi, a bardziej zwierzętami, w desperacji próbującymi chronić członków własnego stada bardziej niż innych."

Druga część była, według mnie, tak samo dobra, jak pierwsza. To zdarza się bardzo rzadko, często autorzy przeciągają wątki, jednak tutaj tak nie było. Niektórzy bohaterowie „zniknęli” podczas trwania akcji, ale pojawili się też nowi, bardziej tajemniczy. Cieszyłam się, że mogę poznać nowych bohaterów wykreowanych przez Victorię Scott.

"Tak to już w życiu jest: kiedy znajdujesz się w beznadziejnej sytuacji, myślisz sobie: "Przynajmniej nie może już być gorzej". I wtedy życie wali cię prosto w głowę za głupią naiwność."

Książka, tak jak jej poprzedniczka, bardzo przypominały mi „Igrzyska śmierci” (nigdy ich nie czytałam, ale w związku z filmem była bardzo podobna).

"Zanim zostaliśmy uczestnikami, wierzyliśmy w przyszłość. Teraz żyjemy chwilą i wiemy, że nie będzie jutra, jeśli nie zdobędziemy go dzisiaj."

Oczywiście, wraz z wątkiem wyścigu, pojawia się również pewien wątek miłosny. Z jednej strony podobało mi się to, że byli przez jakiś czas pokłóceni, więc nie było tak nudno, z drugiej jednak strony — nie czułam jakiejś ogromnej miłości ich dwojga. Był nawet moment, kiedy zaczęłam shippować Tellę z jednym z nowych bohaterów.

"(...) gdy ludzie patrzą w przyszłość nie widzą niczego, na co chcieliby czekać."

A jeśli Victoria Scott nie zrobi kolejnej części — wyślę ją na Piekielny Wyścig osobiście!


Moja ocena: 9,5/10

Dziękuję wydawnictwu IUVI za egzemplarz!
Znalezione obrazy dla zapytania iuvi

1 komentarz :

  1. Uwielbiam tę ksiażkę. Jestem kompletnie zakochany w tym świecie. Mam nadzieję, że pojawi się trzeci tom.

    http://maasonpl.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Przy komentowaniu koniecznie zostaw link do siebie! Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich wypocin. To wiele dla mnie znaczy <3

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka