ZAPOWIEDŹ - "Wyścig śmierci" i "Imperium dusz"

Tytuł:  Wyścig śmierci
Autor:  Maggie Stiefvater

Wydawca:  YA!
ISBN:   978-83-280-4357-2
Oprawa:   miękka
Orientacyjna liczba stron: 480
Format  125x202
Cena detaliczna brutto: 34,99
Data premiery: 12/04/2017

Już w sprzedaży!
http://www.empik.com/wyscig-smierci-stiefvater-maggie,p1139261120,ksiazka-p
Opis 1: 

Każdego roku w listopadzie na kredowych klifach Skarmouth odbywa się Wyścig Skorpiona. Tysiące gapiów gromadzi się aby obserwować konie i ślady krwi na piasku zmywane przez morze.
Wierzchowce, to capaill uisce: dzikie konie wodne. Nie ma piękniejszych, bardziej nieustraszonych i śmiercionośnych koni. Dosiadanie ich jest właściwie samobójstwem, ale poczucie niebezpieczeństwa jest tak podniecające. Sean Kendrick zna niebezpieczeństwo kryjące się w capaill uisce. Stojący zawsze jedną stopą w oceanie, drugą na lądzie jest jedyną osobą na wyspie, która może mierzyć się z bestiami. Ściga się bo ma coś do udowodnienia sobie i… koniom. Puck Connolly bierze udział w wyścigu dla swojej rodziny. Ale koń, na którym jeździ to zwykła, mała klacz, tak jak Puch jest zwykłą dziewczyną. Kiedy Sean poznaje Puck na plaży, sądzi, że dziewczyna tu nie pasuje. Nie zdaje sobie sprawy jak mocno splotą się ich losy…

Opis 2:
Jedni ścigają się by wygrać, inni by przeżyć…
Listopad to wyjątkowy miesiąc na klifach Skarmouth. To czas Wyścigu Skropiona, w którym liczy się tylko to aby dojechać na grzbiecie dzikiego wodnego konia do mety.
Niektórym się to udaje. Inni umierają.
Dziewiętnastoletni Sean Kendric jest niezwyciężony. Jeśli się czegoś boi to na pewno nie pozwoli sobie na okazanie lęku.
Puck Connolly jest zupełnie inna. Nigdy nie chciała się ścigać, jednak los nie zostawił jej wielkiego wyboru. Jest pierwszą w historii dziewczyną, która bierze udział w wyścigu. I zupełnie nie spodziewa się tego, co się wydarzy…


Cytaty z recenzji:
„Powieść Maggie Stiefvater inspirowana jest irlandzkimi i szkockimi legendami o pięknych i śmiertelnie niebezpiecznych koniach, które wyłaniają się z morza każdej jesieni. Od początku przykuwa uwagę, a potem jest już tylko lepiej”.
Horn Book Review

„Powieść dla wielbicieli romansu, fantasy, opowieści o koniach, książek akcji. Zapowiada się blockbuster w kategorii YA”
Booklist
Maggie Stiefvater - (ur. 1981) – amerykańska pisarka i artystka, absolwentka historii. Śpiewała na weselach, pracowała jako redaktor techniczny, instruktorka kaligrafii, kelnerka. Teraz, jak sama mówi, w dzień jest zawodową pisarką, a w nocy – artystką. Sama tworzy ilustracje do zwiastunów swoich książek, a razem z siostrą komponuje do nich muzykę. W Polsce ukazało się kilka jej powieści, m.in. trylogia Drżenie (Drżenie, Niepokój, Ukojenie) i cykl Król Kruków (Król Kruków, Złodzieje snów). Mieszka w Virginii z mężem i dwójką dzieci.

Tytuł:  Imperium burz
Autor:    Sarah J. Maas
Tłumacz: Marcin Mortka
Brand/ imprint:  UROBOROS
ISBN:   978-83-280-3730-4   
Oprawa:  miękka
Format: 135x202 mm
Orientacyjna liczba stron: 920
Cena detaliczna brutto: 49,99 zł
Wydanie : 1
Tom 5. Szklanego Tronu
Data premiery: 26 kwietnia 2017


Już w sprzedaży!
http://www.empik.com/imperium-burz-maas-sarah-j,p1137418432,ksiazka-p

Opis krótki:
Droga do tronu Terrasenu dopiero się rozpoczęła. I choć młoda królowa z każdym dniem coraz lepiej poznaje potęgę swojej magii, to wie, że nie wygra wojny z Erawanem w pojedynkę. Nadszedł czas szukania sojuszników. Kto odpowie na jej wezwanie? I jaką cenę będzie skłonna zapłacić za zwycięstwo z siłami ciemności? Imperium burz to piąty tom bestsellerowej serii Szklany tron.
Opis długi:
Nad Erileą gęstnieją czarne chmury. Erawan zbiera swoje złowrogie siły, by zadać światu ostateczny cios. Aelin Galathynius staje z nim do walki, by bronić królestwa i swoich bliskich. Dla Aelin droga do tronu Terrasenu dopiero się rozpoczęła. Młoda królowa cały czas poznaje swoje dziedzictwo i uczy się swojej magii. Im więcej jej używa, tym bardziej przekonuje się, jak potężny jest ogień krążący w jej żyłach.
Ale wie, że toczącej się wojny nie wygra w pojedynkę. Są przy niej przyjaciele i ukochany Rowan, lecz to nadal za mało wobec mocy Erawana. Nadszedł czas szukania sprzymierzeńców. Kto odpowie na wezwanie królowej Terrasenu?
Dla Aelin nie ma już odwrotu, świat, który zna, chwieje się w posadach pod naporem sił ciemności. Wrogowie otaczają ją ze wszystkich stron, w szranki poza Erawanem staje także legendarna, bezlitosna królowa Fae, która najwyraźniej ma wobec Aelin własne plany... Kiedy gra toczy się o tak wysoką stawkę, trzeba umieć poświęcić to, co najcenniejsze. Czasami jednak cena za zwycięstwo okazuje się zbyt wysoka...  
Imperium burz to piąty tom bestsellerowej serii Szklany tron, która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie.
Prawa do adaptacji „Szklanego tronu” wykupiło studio Mark Gordon Company (m.in. „Ray Donovan” i „Grey’s Anatomy”). Ekranizacją serialu zajmie się Mark Gordon Company. Autorką scenariusza ma być Kira Snyder, pilotażowy odcinek wyreżyseruje Anna Foerster.

Cytaty z recenzji tego lub poprzednich tytułów autora:

Misternie skonstruowana, wspaniale odrywająca od rzeczywistości.
„Kirkus Reviews”

Oddanych serii fanów (a jest ich wielu) ucieszą filmowa fabuła, pełne zaskakujących zwrotów akcji wątki i stopniowo ujawniane sekrety oraz tajemnice.

„Booklist”

Najlepsza, najbardziej ekscytująca część jak dotąd. [...] Na każdej stronie roi się od intensywnego miłosnego napięcia i suspensu narastającego w miarę, jak rosną w siłę moc, magia i zło w tej grze o wysoką stawkę.

„USA Today” o Królowej cieni

Kipiąca akcją, intrygami i seksualnym napięciem, najlepsza część jak dotąd.

„RT Book Reviews” o Królowej cieni

Nie można się oderwać.

„Kirkus Reviews” o Królowej cieni

Celaena jest tak epickim bohaterem jak Frodo czy Jon Snow!

Tamora Pierce, autorka Kręgu Magii i Kronik Tortallu, o Dziedzictwie ognia

Intrygująca, piękna, przejmująca, romantyczna i ekscytująca. [...] Ta historia pobudzi twoją wyobraźnię i wzbudzi w tobie apetyt na więcej. [...] Imponująca perła fantasy.

„USA Today” o Dziedzictwie ognia


Napięcie narasta tak bardzo, że niemal wyniszcza, a zakończenie wbija w ziemię. [...] Czytelnicy będą błagać o więcej.

„Kirkus Reviews” o Dziedzictwie ognia

Miłośnicy fantasy wciągną się natychmiast i nie będą chcieli kończyć.

„Kirkus Reviews” o Koronie w mroku

Przejmujący dreszczem kawał dobrej fantasy.

„USA Today” o Koronie w mroku

Wstrząsająca lektura.

„Publishers Weekly” o Szklanym tronie

Miłośnicy fantasy i epickich opowieści, przeczytajcie koniecznie.

„USA Today” o Szklanym tronie

Fani Tamory Pierce i George’a R.R. Martina, sięgnijcie po tę książkę!

„RT Book Reviews” o Szklanym tronie

Sarah J. Maas (ur. 1986) – amerykańska pisarka fantasy. Jest autorką sprzedanej do 23 krajów serii Szklany Tron: Szklany tron (Uroboros 2013), Korona w mroku (Uroboros 2014), Dziedzictwo ognia (Uroboros 2015), Królowa cieni (Uroboros 2016), Imperium burz, prequelowego wobec niej cyklu Zabójczyni: Zabójczyni i Władca Piratów (Uroboros 2013), Zabójczyni i Czerwona Pustynia (Uroboros 2014), Zabójczyni i podziemny świat (Uroboros 2014), Zabójczyni i imperium Adarlanu (Uroboros 2015) oraz inspirowanej baśnią o Pięknej i Bestii serii Dwór cierni i róż: Dwór cierni i róż (Uroboros 2016) i Dwór mgieł i furii (Uroboros 2017). Każda z serii Maas trafiła na listy bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”.1 komentarz :

  1. "Wyścig śmierci" mnie nie interesuje tak bardzo jak "Imperium burz"! Czytałam już cztery pierwsze tomy serii "Szklany tron" i pokochałam je ogromnie! ♥ Wiem, że w części piątej będzie się dużo działo i wprost nie mogę się już doczekać, kiedy zabiorę się za tę książkę! Pozostało tylko odliczać dni do oficjalnej premiery.

    Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń

Przy komentowaniu koniecznie zostaw link do siebie! Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich wypocin. To wiele dla mnie znaczy <3

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka