ZAPOWIEDŹ - "Głębia Challengera"

Hejka!

Przychodzę do was z kolejną zapowiedzią od wydawnictwa YA!. Tym razem jest to książka pod tytułem "Głębia Challengera" Neala Shustermana. Premiera jest 15 marca 2017. Przedstawię wam dwa opisy, które dostałam od wydawnictwa: 


Opis 1:

Opowieść o chłopcu, który powoli pogrąża się w chorobie psychicznej. Caden Bosch jest rozdarty między tym co widzi, a tym, co wie, że jest prawdziwe. Ma paranoje i halucynacje. Jest zdolnym uczniem liceum obdarzonym artystyczną wrażliwością, jednak coraz częściej wydaje mu się, że bierze udział w misji badającej Głębię Challengera, najgłębiej położonego punktu Rowu Mariańskiego (10 994 metrów pod poziomem morza). Jest świadomy, że jego świat się rozpada i coraz bardziej przerażony, że powoli przestaje odróżniać, co jest prawdą, a co ułudą. Rodzina i przyjaciele dostrzegają zmiany w jego zachowaniu i zaczynają się poważnie niepokoić. Zostaje przyjęty do szpitala psychiatrycznego i poddany leczeniu. Teraz to personel medyczny staje się załogą statku ku zdrowieniu.

Opis 2:

Caden Bosch jest zdolnym uczniem liceum obdarzonym artystyczną wrażliwością. Większość czasu spędza na statku, który przemierza najgłębsze obszary ziemskich oceanów – południową część Rowu Mariańskiego.
Zdarza się jednak, że całe dnie spaceruje bez celu, snując się samotnie po długich korytarzach. Rodzina i koledzy zaczynają się niepokoić i dostrzegać jego dziwne zachowanie.
Caden Bosch jest coraz bardziej rozdarty…
Świat, w którym żyje zaczyna się rozpadać a jego umysł przestaje rozróżniać prawdę od złudzenia. Tymczasem czeka go całkiem nowa podróż, na nieznanym statku, z nową załogą…
„Głębia Challengera” to wyjątkowo osobista powieść jednego z najbardziej poczytnych autorów dla młodzieży. To niepokojąca podróż przez głębię ludzkiego umysłu.

Przyznam, że opisy bardzo mnie zaciekawiły i nie mogę doczekać się przyjścia jej do mnie. Na dodatek tematyka chłopaka, który nie rozróżnia świata wyobrażonego od rzeczywistego, wydaje się ciekawa.

Ważne informacje:
Książka zdobyła National Book Award.
Sprzedano prawa do ekranizacji książki. (Chciałabym zobaczyć film na jej podstawie :D)
Autor sięga w książce do własnych doświadczeń związanych z choroba umysłową syna. Syn Brendan jest autorem ilustracji zawartych w książce.

Recenzje:

Niezwykła podróż w głąb mrocznego oceanu choroby psychicznej. Przerażająca, uwrażliwiająca, mocna. Po prostu niesamowita! – Laurie Halse Anderson, autorka.

Nie dająca spokoju, niemożliwa do zapomnienia. Książka, która afirmuje życie – Booklist

Wnikliwie opisana i niezwykle realistyczna historia. Zarówno czytelniczki jak i czytelnicy będą zachwyceni tą frapującą, wywołującą fale empatii i zrozumienia książką – Voice of Youth Advocates

Neal Shusterman wykonał wspaniałą pracę. Intensywność przeżyć w umyśle Cadena sprawia, że to bolesna lektura – Bulletin of the Center for Childrens’s Books

Napisana z miłością, poruszająca ale także zabawna z delikatnym poczuciem humoru. Ilustracje, które stworzył syn autora – Brendan -  podczas własnych zmagań z chorobą, sprawiają, że opowieść staje się jeszcze bardziej intensywna – Horn Book

Biogram autora
Neal Shusterman jest autorem wielu powieści dla młodzieży, wielokrotnie nominowanym do najważniejszych nagród literatury młodzieżowej. Pisze także scenariusze do filmów kinowych i telewizyjnych. Jest ojcem czwórki dzieci, mieszka w południowej Kalifornii.
Książka „Głębia Challengera” powstała na podstawie osobistych przeżyć autora, którego syn Brendan sam cierpi na chorobę umysłową. Brendan jest także autorem ilustracji wykorzystanych w książce.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Przy komentowaniu koniecznie zostaw link do siebie! Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich wypocin. To wiele dla mnie znaczy <3

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka