#39 Recenzja - "Biblioteka dusz" Ransom Riggs

Tytuł: "Biblioteka Dusz"
Tytuł oryginalny: "Library of Souls"
Trylogia: "Osobliwy dom pani Peregrine" tom 3 (ostatni)
Autor: Ransom Riggs
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko - Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Liczba stron: 494 strony
Kategoria: fantastyka, literatura młodzieżowa
ISBN: 9788380082298
Wydawnictwo: Media Rodzina
Cena okładkowa: 39 zł
Data wydania: 15 września 2016

Okładka książki Biblioteka dusz

Znalezione obrazy dla zapytania osobliwy dom peregrine gifSzesnastoletni już Jacob odkrywa w sobie nową, silną moc. Mimo że ćwiczenie jej może doprowadzić do śmierci jego i wszystkich jego przyjaciół, on się nie poddaje. Razem z zakochaną w nim Emmą Bloom — dziewczyną władającą ogniem, i gadającym psem w okularach - Addisonem MacHenry, chcą uratować swoich porwanych przyjaciół. Niestety, nie wszystko idzie po ich myśli. Dostają się do strasznego miejsca, Diabelskiego Poletka, gdzie osobliwcy są gnębieni, sprzedawani, odurzani i wysyłani do walk na śmierć i życie między sobą. Bohaterowie starają się przejść niezauważeni, ale nie jest to takie łatwe. Zwłaszcza jeśli jeden z głucholców z uporem podąża za nimi. Jeśli im się nie uda, cały świat osobliwców może bardzo, ale to bardzo ucierpieć. Gdyż istnieje coś takiego, zwane Biblioteką Dusz. JEŚLI KTOŚ CHCE MIEĆ WIĘKSZĄ NIESPODZIANKĘ, NIECH OMINIE DALSZĄ CZĘŚĆ AKAPITU! Otóż Biblioteka Dusz to takie jakby Niebo, ale dal osobliwców. Dusze, esencje zmarłych osobliwców. Jest to taka pętla, ale unikatowa. Niestety, ktoś chce wykraść osobliwe dusze i wyssać z nich to, co najlepsze. To może zmienić wszystko. To może zniszczyć wszystko. 

Znalezione obrazy dla zapytania library of souls gifSpodobało mi się to, że mimo dość trudnego zadania, bohaterowie chcieli spróbować uratować świat, albo chociaż panią Peregrine. Jacob jeszcze nie tak dawno nie był tak odważny, jak w tej części książki. Myślę, że to dzięki Emmie, która kazała mu czasem robić naprawdę niebezpieczne rzeczy.
W tej książce jest o wiele więcej niebezpiecznych sytuacji i strasznych miejsc oraz zachowań. Jednak występują również zwroty akcji — przyjaciel może okazać się wrogiem, a wróg przyjacielem.
Samo wykonanie książki, to znaczy okładka i wnętrze, naprawdę cieszy oko. Tytuł jest zachęcający i idealnie pasuje do utworu. Zdjęcia są tak samo ciekawe i nieco straszne, jak w poprzednich częściach. Cieszę się, że autor zrobił z tego trylogię i nie przedłużał — książka naprawdę fajnie się skończyła. Nie żałuję, że przeczytałam te książki. Będę bardzo dobrze wspominać Jacoba i jego przyjaciół.

Cytaty: 

"Gdy tak stałem przy niej, oddychając wraz z nią, gdy wsłuchiwałem się w ciszę, nagle uświadomiłem sobie, że być może nie ma dwóch równie pięknych słów jak te. 
"Mamy czas"."

"- Czy w ogóle zdarza ci się wątpić?
Emma pokręciła głową.
- Wątpić to jak przekłuwać ponton ratunkowy - odparła."

"Problem z różnicą między brakiem rozsądku a kompletną głupotą polega na tym, że często nie wiadomo, po której jesteś stronie, dopóki nie jest za późno."

"Jeszcze nigdy nie cieszyłem się tak bardzo na widok kogoś tak brzydkiego."

"Urodziła się z sercem wielkości Francji, a nieliczni szczęśliwcy, których kochała, mieli je w całości dla siebie. Rzecz w tym, że taka wrażliwość bywała niebezpieczna. Gdyby Emma pozwoliła sobie na odczuwanie wszystkiego, stałaby się wrakiem człowieka i właśnie dlatego musiała poskramiać serce, uciszać je i hamować."


Moja ocena: 9/10

Dziękuję wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz!

Znalezione obrazy dla zapytania media rodzina

2 komentarze :

  1. Jaka śliczna okładka, ale też taka mroczna xD Muszę przeczytać :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakoś nie mam ochoty na ten trzeci tom :/ Mam za sobą dwie pierwsze części, bo za jednym zamachem wypożyczyłam je z biblioteki, ale byłam średnio zadowolona. Trochę głupio porzucać serię przed finałem, ale... musiałabym się zmusić do czytania, a nie widzę w tym sensu.
    Pozdrawiam!
    houseofreaders.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Przy komentowaniu koniecznie zostaw link do siebie! Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich wypocin. To wiele dla mnie znaczy <3

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka