#37 Recenzja - "Ogień i woda" Victoria Scott

Tytuł: "Ogień i woda"
Tytuł oryginalny: "Fire and Flood"
Seria: "Ogień i woda" tom 1
Autor: Victoria Scott
Tłumaczenie: Marzena Dziewońska
Liczba stron: 366
Kategoria: literatura młodzieżowa
ISBN: 9788379660155
Wydawnictwo: IUVI
Cena okładkowa: 34,90 zł
Data wydania: 17 czerwca 2015

Okładka książki Ogień i woda

Tella Holloway to dziewczyna, która jest... nieszczęśliwa. Z jednej strony to wszystko wina jej brata, jednak ona go nie wini. Nastolatka wie, że jest on ciężko chory — nawet lekarze nie potrafią powiedzieć, co dokładnie mu dolega a tym bardziej znaleźć na to lekarstwo. Przez Cody'ego rodzice zadecydowali, że wyprowadzą się do zatęchłej dziury gdzieś pod Bostonem, aby jej brat „mógł oddychać świeżym powietrzem". Nie jest zła na niego, a na rodziców. Przecież, jeśli lekarze nie mogą znaleźć lekarstwa, to to na pewno mu nie pomoże.

Rok po zamieszkaniu w nowym 'domu' dziewczyna zauważa pewne niebieskie pudełeczko ze słuchawką w środku. To od tego wszystko się zaczyna... Dziewczyna dostaje instrukcje jak uczestniczyć w Piekielnym Wyścigu. Będzie musiała przejść przez kilka etapów i dostać się jako pierwsza do mety. Nagrodą byłoby uleczenie jej brata. Tella za bardzo nie zastanawia się jak to zrobić — liczy się tylko to, że ktoś może mu pomóc, nieważne w jaki sposób. Nastolatka może liczyć tylko na swoją pandorę, która ma ją bronić, ale może się ona nawet nie wykluć.

"Każdy z nas ma w domu jakiś powód, dla którego walczy (...)."

To niezwykłe, co normalna dziewczyna jest w stanie zrobić dla kogoś, kogo kocha. Właśnie dzięki takim książką chcę dalej czytać. Było tam pełno akcji, różne światy, zadania... Nie czytałam może „Igrzysk Śmierci”, ale myślę, że to jest coś bardzo podobnego. Jednak nie czułam się, jakby autorka coś skopiowała, a jedynie zaczerpnęła z Igrzysk.
Myślę, że miłość głównej bohaterki do jednego z bohaterów nieco za szybko się zaczęła. Jakby Victoria Scott chciała, żeby zakochali się jak najszybciej. Poza tym bohaterowie nieźle wykreowani. Każdy z nich miał odrębny charakter i swoją własną historię. Były również zwroty akcji i tzw. 'złe charaktery'.

Całość jest ze sobą bardzo spójna i nie mogę doczekać się sięgnięcia po następną część. ❤

Moja ocena: 9/10


Za książkę dziękuję wydawnictwu IUVI! :)
Znalezione obrazy dla zapytania iuvi

2 komentarze :

 1. Czytałam już dawno i naprawdę miło wspominam tę książkę. Tella jest świetną bohaterką i bardzo pod pasował mi humor zawarty w tej książce. No i uważam, że jej pandora jest przesłodka.^^
  Buziaki :*
  Fantastic books

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się naprawdę interesująca, koniecznie muszę ją przeczytać! :)
  Pozdrawiam!
  http://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Przy komentowaniu koniecznie zostaw link do siebie! Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich wypocin. To wiele dla mnie znaczy <3

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka