#28 Recenzja - "Puchaty smok"

Tytuł: "Puchaty smok"
Tytuł oryginalny: "Fluff dragon"
Autor: Platte F. Clark
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Liczba stron: 383 
Kategoria: fantastyka
ISBN: 9788393873166
Wydawnictwo: CzyTam
Cena okładkowa: 34,90 zł
Data wydania: 15 marca 2016

Okładka książki Puchaty smok


"Puchaty smok" to drugi tom trylogii "Zły Jednorożec". Są tam opisane dalsze dzieje naszego głównego bohatera - Maxa Spencera, prawdziwego potomka największego maga na świecie Maximiliana Sporazo, twórcy Kodeksu Nieskończonej Poznawalności. Tylko on potrafi go odczytać. Jak już pewnie wiecie z poprzedniej części.

Znalezione obrazy dla zapytania cute dragon gifCo tu dużo opowiadać o drugim tomie trylogii? Max wraz z przyjaciółmi stara się wrócić do domu zaraz po tym, jak doprowadzą Księgę do miejsca, w którym odzyska swoją moc. Bez mocy w niej zawartej, niestety, nie mogą wrócić do domu. Poza tym przysięgli chronić smoki. 
Po drodze poznają bardzo dużo niezwykłych osobistości. 
Loki i Moki - dwa... koty. Ale nie takie zwyczajne koty, bo ogniste. Potrafią torturować innych i są niemiłosierne. No, przynajmniej Loki taki jest. Moki jest raczej nieco głupi i uwielbia się bawić. 
Spotykają także istotę przedstawioną w tytule - smoka. Jego łuski odwróciły się do góry nogami i teraz na zewnątrz jest puchaty. Na dodatek nazywa się Puszek. Puchaty Puszek ;)
Znalezione obrazy dla zapytania cute dragon gifPostacie Jednorożca i jej maga są przedstawione w bardzo subtelny sposób. Nie są oni głównym motywem w książce, jak również puchaty smok. Pojawiają się w pewnym momencie. Mimo że w pierwszej części nie polubiłam Księżniczki, w drugiej bardzo mi się podobała <3
Jest także widoczna przemiana wewnętrzna Maxa. Z niezdarnego chłopca, z którego wszyscy zawsze się śmiali, stał się niepokonanym i niezwykle odważnym magiem. 
W książce bardzo spodobały mi się przygody i niebezpieczeństwa, z którymi spotykali się bohaterowie. Nie chcę wam zdradzić, jakie dokładnie one były, ale na pewno bardzo ciekawe :)

Ocena: 8,5/10

Dziękuję wydawnictwu CzyTam za egzemplarz :)

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo CzyTam

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Przy komentowaniu koniecznie zostaw link do siebie! Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich wypocin. To wiele dla mnie znaczy <3

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka