#15 Recenzja - "Potworna"

Tytuł: "Potworna
Tytuł oryginalny: "Monstrous"
Autor: MarcyKate Connolly
Tłumaczenie: Iwona Michałowska-Gabrych
Liczba stron: 415
Kategoria: fantastyka
ISBN: 9788393873197
Wydawnictwo: CzyTamJak czułbyś się będąc inny? Z zupełnie innym, niezrozumiałym wyglądem. Niezrozumiałym dla samego siebie, niezrozumiałym dla innych - tych "normalnych". 
To ja ci powiem jakbyś się czuł. Dziwnie, samotnie, bez wizji zakochania i przyjaźni, poczucia akceptacji od innych.
Znalezione obrazy dla zapytania monstrous artsTak właśnie czuje się Kymera - postać z głową człowieka, skrzydłami wrony, ogonem węża i wzrokiem kota. Hybryda. Nie była jednak taka od zawsze. Kiedyś jej włosy nie były proste i czarne jak węgiel, ale złote i kręcone niczym piasek na pustyni. Szkoda tylko, że tego nie pamięta... Ojciec uratował ją przed czarownikiem i ożywił. Poskładał. Jest mu niesamowicie wdzięczna. 
Jednak po pewnym czasie zaczynają wracać urywki wspomnień. Jest tam mała złotowłosa dziewczynka, kojące dłonie matki, staruszek pokazujący jej ogród. W żadnym nie ma jednak Ojca. W ogóle nie przypomina go sobie z czasów "przed". 

W tym samym momencie w Bryre grasuje czarownik chcący zniszczyć króla i całe miasto. Ojciec wytłumaczył Kymerze, że czarownik porywa dziewczynki i ukrywa je w szpitalu, a ona każdej nocy będzie się tam skradała i ratowała jedną. Dziewczyna poczuła się bohaterką. Nie wiedziała nawet jak wielki błąd popełnia i jak trudno będzie jej to odwrócić. Poczuła się użyteczna i chciała za wszelką cenę obronić miasto. Ale nie wszyscy są tacy, na jakich wyglądają. 

Podczas conocnych wypraw do Bryre dziewczyna poznaje Rena. Ojciec zakazał jej rozmawiać z żadnym człowiekiem, wmawiając jej, że nikt jej nie zrozumie. Jednak uczucie było silniejsze. Nikt i nic nie mogło ją powstrzymać przed kolejnymi spotkaniami z chłopakiem. Uczucie rosło i rosło jak nasiono róży, które tak uwielbiała. Kiełkowało. Było jak pyszny zakazany owoc.

Dziewczyna miesza się w opowieściach Ojca, wspomnieniach, plotkach ludzi, jej przyjaciół. Nie wie, komu może wierzyć i komu ufać.

Znalezione obrazy dla zapytania rose tumblrBohaterowie bardzo dobrzy, jednak Kymera czasem strasznie mnie wkurzała. Książka jest przewidywalna, a ona podejmowała decyzje jakby nie mogła się domyślić niczego. Jednak zauroczyła mnie swoją odwagą i emocjami. Kochała róże, ponieważ Ren każdej nocy kładł jej jedną na fontannie. Była dzielna i, mimo swoich obaw, próbowała zrobić wszystko dla bliskich i dla miasta. 
Znalezione obrazy dla zapytania fountain with little angels tumblrSam opis wyglądu bohaterki zachwyca. Ogon węża, wzrok kota i skrzydła wrony to nowość. Autorka miała bardzo oryginalny pomysł.
Najlepszym bohaterem, oprócz głównej bohaterki, według mnie był Batu. Pokochałam tego kamiennego smoka całym sercem.
Okładka jest oryginalna, bo pomarszczona i przedstawia Kymerę. 
Zakończenie inne niż wszystkie, bo mimo przewidywalności fabuły, jego się nie spodziewałam.

Dziękuję wydawnictwu CzyTam za udostępnienie egzemplarza!
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo czytamMoja ocena: 9/10

Zapraszam na fanpage! KLIK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Przy komentowaniu koniecznie zostaw link do siebie! Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich wypocin. To wiele dla mnie znaczy <3

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka