Co by tutaj przeczytać...? - czyli Premiery Książkowe Sierpnia

Co by tutaj przeczytać...? - SIERPIEŃ


1. "Never, never" Colleen Hoover, Tarryn Fisher - 03.08.


Nie kocham cię.
Nic a nic.
I nie pokocham.
Nigdy, przenigdy.
Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki, tajemnicze notatki i fotografie z nieznanych miejsc muszą im pomóc w odkryciu własnej tożsamości.
Ale czy można odbudować uczucia? Czy można chcieć przypomnieć sobie… że ma się krew na rękach? A jeśli prawda jest tak szokująca, że tylko zapomnienie chroni przed szaleństwem? Umysły Silasa i Charlie pełne są mrocznych tajemnic.
On zrobi wszystko, by wskrzesić wspomnienia.
Ona za wszelką cenę chce je pogrzebać.
Nigdy nie zapominaj, że to ja jako pierwszy cię pocałowałem.
Nigdy nie zapominaj, że będziesz ostatnią, którą pocałuję.
I nigdy nie przestawaj mnie kochać.
Nigdy…

Opis jest bardzo zachęcający! Jest dobrze ułożony, bo można byłoby napisać po prostu, że Charlie chce zapomnieć o wszystkim co łączyło ją z Silasem, a on nie chce do tego dopuścić. A tak na marginesie - tylko mi Silas kojarzy się z Tvd?

2. "Wyśnione miejsca" Brenna Yovanoff - 17.08.

Są dwie Waverly.
Pierwsza: ma nieskazitelny wygląd, popularnych przyjaciół, najlepsze oceny w szkole i świetne wyniki w sporcie.
Druga: to tajemnicza dziewczyna, która zagłusza myśli bieganiem do utraty tchu. W nocy zastanawia się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby zrzuciła maskę, którą nosi za dnia.
Jest dwóch Marshallów.
Pierwszy: bad boy, który nadużywa alkoholu, ryzykując wydalenie ze szkoły. Nie ma to dla niego znaczenia – w końcu jest nikim.
Drugi: ten, który czuje więcej, niż przyznaje sam przed sobą. Zmaga się z ciężarem, o którym inni nie wiedzą.
Waverly i Marshall spotykają się… we śnie. Jest to miejsce, gdzie oboje mogą być sobą. I gdzie dotyk wydaje się równie prawdziwy jak na jawie. Czy odważą się swoje wyśnione miejsca zamienić na rzeczywistość?

O tę książkę na pewno na samym początku poproszę babcię kiedy do niej przyjadę!

3. "Moje serce i inne czarne dziury" Jamine Warga - 17.08.

Błyskotliwa i rozdzierająca serce nowa powieść dla fanów "Gwiazd naszych wina" Johna Greena oraz "Eleonora i Park" Rainbow Rowell, opowiadająca o dwojgu nieznajomych, którzy spotykają się po to, aby umrzeć… a w zamian uczą się, jak żyć.
Szesnastoletnia Aysel, miłośniczka fizyki i muzyki klasycznej, obsesyjnie planuje własną śmierć. Jej ojciec dopuścił się brutalnej zbrodni, która wstrząsnęła całym miasteczkiem, matka nie może na nią patrzeć, bo obecność córki przypomina jej o przeszłości, zaś koledzy i koleżanki z klasy obgadują ją za plecami przy każdej możliwej okazji… Aysel jest gotowa zamienić swoją energię w nicość.
Dziewczyna ma tylko jeden problem: nie jest pewna, czy starczy jej odwagi, by to zrobić. Wszystko zmienia się, gdy odkrywa stronę internetową, na której ogłaszają się partnerzy do samobójstwa. Użytkownik o nazwie FrozenRobot, a w rzeczywistości zmęczony własną rodzinną tragedią nastolatek imieniem Roman, szuka kogoś, z kim będzie mógł odebrać sobie życie.
Chociaż Aysel i Roman nie mają ze sobą nic wspólnego, nowa znajomość zaczyna wpływać na dwoje nastolatków w nieoczekiwany sposób. W miarę zbliżania się wyznaczonej daty samobójstwa Aysel zaczyna wątpić, czy to naprawdę najlepsze rozwiązanie. Będzie musiała wybierać między własnym pragnieniem śmierci a próbami przekonania partnera, aby pozostali przy życiu. Tyle że Romana nie tak łatwo przekonać…

Nie czytałam ani "Gwiazd naszych wina", ani "Eleonora i Park" (chociaż mam zamiar). Sądzę jednak, że samobójstwo to temat dla niektórych wrażliwy (nie dla mnie), ale książka może mi się spodobać.

4. "Nerve" Jeanne Ryan - 31.08.


Uczennica ostatniej klasy liceum dołącza do internetowej gry "Nerve". Wkrótce odkrywa, że każdy jej ruch jest manipulowany przez anonimowych "obserwatorów".

Szczerze mówiąc, opis niezbyt zachęcający, ale pomysł na książkę wydaje się fajny.
5. "Przez niego zginę" K. A. Tucker - 24.08.

Dwudziestoośmioletnia Maggie Sparkes przyjeżdża do Nowego Jorku, by spakować rzeczy przyjaciółki, która popełniła samobójstwo. Policja zgromadziła mocne dowody. Twierdzą, że Celine połknęła całe opakowanie środków psychotropowych, popiła je wódką i już się nie obudziła. W szkatułce ukrytej w mieszkaniu przyjaciółki Maggie odkrywa jednak coś, co stawia wiele niewygodnych pytań. Musi dowiedzieć się czegoś o tajemniczym mężczyźnie, którego Celine kochała, chociaż miał stać się przyczyną jej zguby.

Szukając informacji, Maggie odkrywa nieznane fakty z prywatnego życia przyjaciółki. Przypadkowo stawia się także na celowniku mordercy, który nie cofnie się przed niczym, by jego zbrodnie nie wyszły na jaw.

"Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę."


Tajemnica - jedno słowo opisujące całą książkę. Tego mi trzeba!Zapraszam do obserwowania i komentowania! :D


5 komentarzy :

 1. Muszę przyznać że okładki te książki mają świetne

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczególnie to nie czekam na żadną z tych pozycji.Jednak ''Never,Never'' wydaje się naprawdę ciekawa.Jeszcze nie czytałam żadnej pozycji tej autorki,ale napewno kiedyś to nadrobię. :)
  Pozdrawiam! ;*
  http://olalive-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładki wyglądają cudownie! *.*
  Jednak, raczej nic mnie nie zainteresowało :\
  Pozdrawiam, Ami
  Osobisty ósmy księżyc

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede wszystkim większość tych okładek jest wspaniała! Chyba nie potrafię wskazać swojej ulubionej, jednak pod względem fabuły najbardziej interesuje mnie Moje serce i inne czarne dziury, o Nerve słyszałam raczej niepochlebne opinie, podobnie o Wyśnionych miejscach :/

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się co do okładek! Jeśli chodzi o książki to zawsze wolę sama się przekonać ;) Pozdrawiam

   Usuń

Przy komentowaniu koniecznie zostaw link do siebie! Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich wypocin. To wiele dla mnie znaczy <3

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka